24 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 14 we Włocławku odbyły się „Drzwi otwarte” dla dzieci, które  w roku szkolnym 2024/2025 rozpoczną naukę w klasach pierwszych, a także dla ich rodziców. Licznie przybyłych gości powitała dyrektor szkoły pani Anetta Rzekanowska, pani wicedyrektor Danuta Rybka, nauczyciele oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Na początku spotkania przedstawiono multimedialną prezentację szkoły, a uczniowie z  klasy III  opowiedzieli  o pracy Małego Samorządu Uczniowskiego.  W dalszej części uroczystości uczniowie  naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, a także gry na instrumentach perkusyjnych i fletach. Następnie nauczyciel wychowania fizycznego  i  instruktor nauki pływania  pan Jarosław Marciniak opowiedział o klasach pływackich, które od wielu lat są tworzone w Szkole Podstawowej nr 14. Na koniec spotkania rodzice wraz z dziećmi mogli zwiedzać szkołę i skorzystać z konsultacji udzielanych przez pracowników  placówki.

Następnie wszyscy udali się zwiedzać sale lekcyjne, gdzie na dzieci czekały różne atrakcje:

Sala 1 – Sala zabaw. Medale dla przyszłych uczniów

Sala 2 – W świecie zagadek i łamigłówek. Kodowanie na dywanie

Sala 3 – Malujemy postacie z bajek

Sala 4 – Gry, zabawy interaktywne i planszowe

Sala 5 – Kodowanie z kolorowaniem

Korytarz na parterze – Sportowe wyzwania

Sala 6 – Gry interaktywne z wykorzystaniem tablicy interaktywnej

Sala 7 – Spotkanie z Franciszkiem - wolontariat i pierwsza pomoc

Sala 8 – Witajcie w naszej bajce !  Podróż z panem Kleksem

Sala 9 – Literowy zawrót głowy

Sala 10 – Bum Bum rurki- muzyczne spotkania

Sala 11 – Z bakterią na Ty. Praca z mikroskopem

Sala 11a – Chemiczne eksperymenty

Korytarz na I piętrze – Fotobudka z wesołym makijażem

Sala 12 – Kolorowy świat plastyki

Sala 13 – Pisanie w przestrzeni. Długopisy 3D

Sala 15 – Klocki Meli i Corbo, patyczki do składania brył

Sala 16 – „English is fun”

Sala 17 – Ciekawe pomysły – zaprzyjaźnij się z drukarką 3D

Sala 18 – Ozoboty w drodze

O wydarzeniach i zwyczajach panujących w naszej szkole opowiedzieli sami uczniowie, a dzieci zadowolone i pełne wrażeń wróciły do domu. Mamy nadzieję, że wywarliśmy na naszych odwiedzających pozytywne wrażenie. We wrześniu spotkamy się ponownie, aby rozpocząć wspólną, ośmioletnią przygodę edukacyjną.