25 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Święto to powstało z inicjatywy angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego w 2023 roku i ma na celu promowanie życia i twórczości J.R.R. Tolkiena, poprzez czytanie fragmentów jego dzieł. W tolkienowskim świecie data 25 marca to także święto, bo właśnie tego dnia obchodzono upadek Saurona i zakończenie wojny o Pierścień. John Ronald Reuel Tolkien był brytyjskim pisarzem, profesorem filologii klasycznej i literatury staroangielskiej na Uniwerytecie Oksfordzkim, ale przede wszystkim autorem wielu powieści fantastycznych. Najsłynniejsze dzieła tego autora to "Hobbit, czyli tam i z powrotem" oraz "Władca Pierścieni".

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz włączyli się w tę akcję. Wraz z nauczycielami języka polskiego i angielskiego czytali tego dnia utwory Tolkiena w języku polskim i angielskim. Podczas zajęć uczniowie przygotowywali również ciekawe plakaty związane z twórczością autora.

kliknij i posłuchaj 1

kliknij i posłuchaj 2