Za nami bardzo ciekawe zajęcia w świetlicy szkolnej poświęcone zawodowi lekarza oraz pracy w szpitalu.
Dzieci dowiedziały się, czym jest szpital, kim jest pacjent oraz jakie obowiązki mają lekarze, pielęgniarki i inni pracownicy służby zdrowia. Poznały również różne sprzęty diagnostyczne wykorzystywane w szpitalach i mogły poczuć się jak mali medycy.
Podczas zajęć uczyliśmy się także, jak prawidłowo bandażować skręconą rękę i nogę oraz rozmawialiśmy o narządach wewnętrznych człowieka i ich ważnych funkcjach.
Nie zabrakło również kreatywnej części zajęć. Dzieci wykonywały prace plastyczne, dzięki którym mogły lepiej zrozumieć m.in. jak działają nasze płuca.
To były pełne wiedzy, zaangażowania i świetnej zabawy zajęcia!
